A házigazda Ausztrália a 2023-as kosárlabda Ázsia Kupa B csoportjából csoportmásodikként jutott tovább, a negyeddöntőben Dél-Korea volt az ellenfél. A találkozón már az első negyedben jelentős előnyt épített ki az ausztrál válogatott, az irányítást pedig már nem is engedték ki a kezükből Shannon Seebohm tanítványai: 91-64-es sikerrel bejutottak az elődöntőbe.

A mérkőzés összefoglalója:

A szombati mérkőzésen Kína ellen nyílt lehetősége tehát a DVTK HUN-Therm légiósával, Darcee Garbinnal felálló ausztrál csapatnak, hogy bejusson a sorozat döntőjébe. A kínai válogatott erősebben kezdte a mérkőzést, és bár az ausztrál csapat végig próbált tapadni riválisára, Kína megérdemelten győzte le a házigazda Ausztráliát (74-60), és bejutott az Ázsia Kupa döntőjébe. Az ausztrál csapat vasárnap magyar idő szerint 12 óra 30 perctől játszik a bronzéremért Új-Zéland ellen.

Darcee Garbin mindkét említett mérkőzésen pályára lépett:
 - Dél-Korea ellen kezdőként 18 perc alatt 11 pontot szerzett (ebből kilenc pontot triplából), leszedett 4 lepattanót és kiosztott egy gólpasszt;
 - Kína ellen pedig szintén kezdőként 28 percet töltött a pályán, ezalatt szerzett 6 pontot és 5 lepattanót, valamint adott egy gólpasszt és volt egy labdaszerzése is.