Az elődöntőben Kínától elszenvedett fájó vereséggel eldőlt: hazai pályán a bronzéremért játszhat a 2023-as Ázsia Kupán a házigazda ausztrál válogatott. A hazai csapat esélyeshez méltó módon kezdte az Új-Zéland elleni bronzmérkőzést, már az első negyedben sikerült nyolcpontos előnyt kiépíteni (22-14), innentől fogva pedig nem is eresztette ki a kezéből az irányítást az ausztrál csapat. Végül minden negyedet megnyerve és több mint 20 pontos különbséggel 81-59 arányban győzött Ausztrália, így megszerezte a bronzérmet.

Darcee Garbinra ezúttal is kezdőként számított Shannon Seebohm szövetségi kapitány: a diósgyőri erőcsatár 13 percnyi játék alatt 13 pontot szerzett, továbbá egy lepattanót is leszedett. A 2022-es világbajnoki bronzérem után pedig egy újjabb harmadik helyezést ért el légiósunk. A tornát végül Kína nyerte, Japán lett az ezüstérmes.