Az első elődöntőben a makulátlan mérleggel, három győzelemmel rendelkező, csoportjában első helyet megszerző angyalföldi gárda a házigazda DVTK együttesével csapott össze. A diósgyőriek csoportjukban két győzelem mellett egy vereséget begyűjtve a második helyen végeztek.

Jó iramban kezdődött a találkozó, Dombai révén a Vasas szerezte meg a mérkőzés első kosarát, ezután a DVTK tudta magához ragadni a kezdeményezést, Ocsenás nagyszerű betörése után a két ponttal vezetettek (8-10). A folytatásban felváltva születtek a kosarak, az első negyed utolsó másodpercében, a dudaszó pillanatában Halász dobott egy hármast, így diósgyőri előnnyel zárult az első játékrész (21-22).

A második negyed egy hétpontos budapesti rohammal indult (28-22), erre jött válaszul a DVTK részéről Ocsenás duplája és Halász hármasa a negyed 4. percében (28-27). A hazai felzárkózás után Tóth O. révén ismét meglépett a fővárosi együttes. A miskolci lányok nem ijedtek meg, a felnőtt csapatban is többször pályára lépett Kiss A. dobott egy középtávolit, majd Frindt percei következtek, kétszer is csak szabálytalanul tudták megállítani a miskolci lányt, aki mind a négy büntetőjét bedobta (36-38). A félidő hajrájában újabb két Vasas kosár született, így hétpontos hátrányból várhatták a diósgyőri lányok a második félidőt (36-43).

A harmadik játékrész nem indult jól miskolci szempontból, a negyed első öt percében egy 10-2- es sorozatot produkált a Vasas (53-38). A magasabb fordulatra kapcsoló budapesti csapat néhány perc alatt húsz pontos előnyre tett szert Varga A., Dombai és Tóth O. vezérletével( 62-42). A mérkőzés 26.percében egy könyökös után Kecskés kapott az arcához, de a bírók sípja néma maradt, szerencsére komolyabb sérülés nem történt a diósgyőri játékos néhány perc elteltével visszatért a pályára. A fáradó hazaiak nem tudták tartani a lépést a Vasassal, a harmadik negyed Varga A. középtávoli kosarával zárult (69-48).

Az utolsó felvonás úgy kezdődött ahogy az előző véget ért Varga A. kosárral, erre Ocsenás tudott válaszolni diósgyőri oldalról. A negyed második felében mindkét csapatban a korábban kevesebb játszók léptek parkettre, de a különbség tovább nőtt Gangl sikeres hármasával harminc pont lett a differencia két csapat között. (82-52). A mérkőzés utolsó pontjait Sagát szerezte (84-56).
A találkozót magabiztosan nyerte a torna legnagyobb esélye a Vasas Akadémia csapata, a diósgyőri lányok csak az első félidőben tudták tartani a lépést az ellenfelükkel.

Lány Junior Bajnokság "A" Döntő, elődöntő

Vasas Akadémia - DVTK Akadémia 84-56 (21-22, 22-14, 26-12, 15-8)

Részletes statisztika

Skocovski Igor (Vasas Akadémia): - Nagyon jó mérkőzés volt, mindkét csapat egy-egy félidőn rendkívül jól játszott mind védekezésben mind támadásban. A második félidőben magasabb szintű kosárlabdát játszottunk. Gratulálok a csapatnak.
Király Sándor (DVTK Akadémia): - Nem véletlen, jobban szeretem a nőket, férfias jó bíráskodás volt a meccsen. Ami csapatunk egy félidőt bírt a rendkívül jó adottságú ellenféllel szemben.

1. helyért: 15:00 Vasas Akadémia - "H" győztes

A mérkőzésekre a belépés ingyenes. A Generali Aréna főbejárata zárva lesz, a szurkolók a könyvtár felőli oldalsó bejáraton keresztül tudnak bejutni a csarnokba.

A találkozók a DVTK YouTube csatornáján és az esemény hivatalos facebook oldalán élőben is követhetők