Beharangozó 2021. január 22., péntek

A 16. Paks - DVTK következik

A DVTK 15 élvonalbeli bajnoki mérkőzést játszott eddig Pakson, ebből 4-et megnyert, 4 alkalommal egy pontot szerzett, 7-szer pedig a hazaiak örülhettek. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Az első paksi látogatásunkra 2006. szeptember 16-án került sor. A DVTK a Szalma - Mogyorósi, Elek, Katona, Farkas, Sipeki, Vitelki, Szögedi (Stanic a 45. percben), Buz, Simon (Faggyas a 77. percben), Binder (Kerényi a 70. percben) összeállításban lépett pályára. A találkozó jól kezdődött számunkra, mert Simon Attila góljával már az 5. percben vezetést szereztünk. A paksiak azonban Báló és - az egykori diósgyőri - Belényesi találatával negyedóra alatt megfordították a mérkőzés állását és megnyerték a találkozót.

A második összecsapásunkra 2007. november 3-án utaztunk az Atomvárosba. A Köteles - Kállai, Elek, Katona, Hegedűs, Bessong, Lipusz (Vitelki a 64. percben), Sipeki, Rassou (Vámosi a 74. percben), Kassim (Douva az 57. percben), Simon összetételű DVTK kétgólos előnyt szerzett Simon Attila és Sipeki István találatával. A mérkőzést azonban még így sem sikerült megnyernünk, mert Tököli a 79. percben szépített majd Kiss Tamás az utolsó percben kiegyenlített.

A harmadik mérkőzésünk a 2008/2009-es szezonban szintén döntetlenre végződött. Vágó Attila csapata Gohér Gergő kiállítása után fél órán keresztül játszott emberhátrányban, de Djordje Kamber góljával így is elhozott egy pontot Paksról. Vágó Attila vezetőedző a Köteles - Búrány, Miličić, Sebők, Gohér, Pintér Z., Kamber, Ahodikpe (Pelecaci, 57.), Tóth M., Homma (Szabó V., 79.), Stanić (Takács P., 74.) csapatban találta meg a pontszerző alakulatot.

A visszajutást követő első paksi mérkőzésünket 2011. szeptember 11-én játszottuk. A Radoš - Vadász, Gal (Nagy T. a 46.), Budovinszky, Gohér - Arze, Abdouraman, Gallardo, Luque (Tisza a 30.)  - Menougong (Pál Sz. a 70.), Seydi összeállítású csapatunknak nem volt szerencséje. Luque és Gal sérülése miatt Benczés Miklósnak át kellett szerveznie  a csapatát. A mérkőzés 77. percében Radoš szabálytalankodott a 16-oson belül, aminek eredménye egy kiállítás és egy büntető lett. Mivel több cserénk nem volt ezért Seydi állt a gólvonalra és kis híján kivédte Montvai 11-esét. Csapatunk azonban nem esett kétségbe és Budovinszky Krisztián révén kiegyenlített a 86. percben, így ponttal tért haza Miskolcra.

Első győzelmünket 2013. október 19-én arattuk Pakson. A DVTK a Rajić - Vági, Vadász, Kádár, Gohér - Abdouraman, Elek, Nikházi (Tisza a 69.) , Barczi (Kostić a 83.) - Futács, Bacsa (Batioja a 77.). összeállításban állt fel és meggyőző játékot mutatva Elek Ákos, valamint Barczi Dávid góljával történelmi győzelmet aratott. Abból a szempontból is történelmi volt a siker, hogy ezzel már hét mérkőzésre hízott a győzelmi sorozat, melynek során még gólt sem kapott a DVTK.

A 2015/2016-os idényben háromszor játszott mindegyik csapat mindenki ellen, ebből egyszer találkozott a DVTK és a Paks a Dunántúlon. A gól nélküli első játékrészt követően rögtön a második félidő elején a hazaiak szerztek vezetést egy távoli bombával, amit négy perccel később Nikházi Márk egyenlített ki büntetőből. Ezt követően már nem változott az eredmény, amihez kellett néhány nagy Rados Ivan védés is. Bekő Balázs vezetőedző a Radoš - Eperjesi, Lipták, Tamás, Nemes - Egerszegi - Bacsa, Nikházi, Koman (Halmai R., 19.), Barczi (Boros, 90+2.) - Novothny (Takács T., 65.) csapatot küldte pályára.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában is háromszor találkoznak a csapatok, ezúttal kétszer Pakson. A 6. fordulóban, augusztus 17-én a DVTK Radoš - Lázár, Lipták, Tamás, Nemes - Elek, Oláh B. - Vela (Bacsa, 56.), Bognár I., Nikházi, (Dausvili, 73.) - Griffiths (Nono, 83.) összeállítású csapata szerezte meg a vezetést Nikházi Márk bombájával, azonban a hazaiak fordítani tudtak a hajrában.

A 28. fordulóban Ugrai Roland szabadrúgásból szerzett góljával a DVTK került előnybe Pakson, majd nagy küzdelemben sikerült megtartani az eredményt. Bódog Tamás az Antal - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Vela (Nagy T., 90+3.), Mevoungou, Busai, Ugrai (Szabó I B., 90+2.) - Novothny, Szarka (Fülöp, 78.) összeállítású csapatot küldte pályára, amely elsőként győzött ebben a bajnokságban a paksi stadionban vendégként.

Az OTP Bank Liga 2018/2019 évi kiírásának 18. fordulójában a Fernando Fernández által irányított, Bukrán - Brković, Karan, Tamás M. - Shestakov (Eperjesi, 75.), Szabó B., Márkvárt, Tajti M. (Tóth Ba., 50.), Juhar - Hasani (Bacsa, 90.), Mihajlović összeállítású DVTK gyorsan gólt váltott a Pakssal az első félidőben, a diósgyőri találat Tajti Mátyás fejeséből született. A második félidőben Florent Hasani újabb hatalmas góljával a győzelmet is sikerült megszerezni.

A 2019/2020-as idény első körében lejátszott Paks - DVTK mérkőzésen több szempontból is fontos volt a DVTK számára. A 10. fordulóban találkozott először ebben az idényben a két csapat, és 2-1-es siker az első idegenbeli sikert jelentette a ebben az idényben a DVTK számára. Itt szerezte első gólját Mirko Ivanovski és Iszlai Bence a DVTK színeiben, és itt adta első gólpasszát Rui Pedro is. Feczkó Tamás csapata a Danilović - Polgár, Brković, Karan, Tamás M. - Márkvárt, Iszlai - Shestakov, Rui Pedro, Korbély - Ivanovski összeállításban szerepelt.

A 32. fordulóban a bennmaradást már biztosító DVTK a végsőkig küzdő Paks ellen játszott, és az első félidőben hátrányba került egy szöglet után. A második félidő is rosszul kezdődött, majd már közte háromnál született meg a szépítő találat Iszlai Bence büntetője után. Az újabb szöglet utáni gólt követően a lefújás előtt még Molnár Gábor kozmetikázott az eredményen.

Paksi FC - Diósgyőri VTK 4-2 (1-0)

PFC: Rácz - Osváth, Szélpál, Gévay, Szabó J. - Balogh B., Szakály D. (Haraszti Zs., 64.), Windecker (Kecskés, 76.) - Hahn (Böde, 81.), Sajbán Má. (Bertus, 76.), Könyves N. (Kulcsár D., 64.) Vezetőedző: Osztermájer Gábor.
DVTK: Bukrán - Orosz D., Polgár, Szűcs K., Vági - Egerszegi (Adukor, 81.), Iszlai (Cortés, 81.) - Hasani (Molnár G., 61.), Márkvárt, Korbély (Makrai, 72.) - Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Windecker (1-0) a 17., Gévay (2-0) a 49., Hahn (3-0) az 56., Iszlai (3-1, 11-esből) a 60., Windecker (4-1) a 74., Molnár G. (4-2) a 90. percben.

Legutóbb Miskolcon találkozott a két csapat az OTP Bank Liga idei kiírásának 6. fordulójában. A Paks kezdett jobban, majd a DVTK átvette a játék irányítását, több lövés, és egy kapufa is jelezte ezt, a szünet előtt mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. A fordulás után Molnár Gábor parádés szabadrúgásával egyenlített a DVTK, majd a győzelemért támadott, azonban a rendes játékidő letelte után a vendégek szerezték meg a győztes gólt.

Diósgyőri VTK - Paksi FC 1-2 (0-1)

DVTK: Antal - Shestakov, Polgár, Hegedűs J., Memolla - Márkvárt, Iszlai - Hasani (Ivanovski, 74.), Molnár G. (Rui Pedro, 86.), Grozav - Dražić. Vezetőedző: Feczkó Tamás.
PFC: Hegedüs L. - Lorentz, Gévay, Szabó J.- Osváth (Kulcsár D., 67.), Windecker, Böde (Csősz, 55.), Balogh B., Bertus (Szakály D., 67.) - Sajbán Má., Hahn J. (Haraszti Zs., 82.). Vezetőedző: Bognár György.

Gólszerző: Windecker (0-1) a 45+1., Molnár G. (1-1) a 49., Szakály G. (1-2) a 90+1. percben.

15. 2019/2020 (3. kör)
    Paks - DVTK 4-2 (1-0) G.: Iszlai, Molnár G.

Idegenbeli mérlegünk: 15 mérkőzés, 4 győzelem, 4 döntetlen, 7 vereség, 18 rúgott és 22 kapott gól

Paksi FC

Alapítva: 1952
Első év az NB I.-ben: 2006
Legjobb helyezés: 2. hely (2010/2011)
Élvonalbeli évek: 14 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2006 óta

1952. november 28-án alapították meg a Paksi Kinizsi Sportkört, ami később Paksi SE, majd Paksi FC néven szerepelt. A főszponzor MVM távozása után ismét ez a hivatalos nevük. A csapat színe zöld-fehér.

Az NB I.-be 2006-ban jutottak fel, első évükben a 11. helyen végeztek. A csapat legnagyobb sikerük, a 2011-ben megnyert Ligakupa, valamint a 2010/2011-es bajnokságban szerzett ezüstérem. A feljutás óta egyszer sem estek ki.

Az OTP Bank Liga legutóbbi kiírását a 10. helyen zárták, az utolsó fordulóban egy debreceni pontmentéssel hosszabbították meg az élvonalbeli tagságuk. Legjobb gólszerzőjük a 11 találatot termelő Könyves Norbert volt.

OTP Bank Liga 2020/2021

6. helyezett (16 6 3 7 29-30 -1) 21 pont (teljes tabella)

Otthon
4. helyezett (8 4 1 3 17-10 7) 13 pont (teljes tabella)

Formatabella

A legutóbbi 5 mérkőzés alapján
9. helyezett (5 1 1 3 7-11 -4) 4 pont (teljes tabella)

A legutóbbi 10 mérkőzés alapján
4. helyezett (10 4 2 4 20-19 1) 14 pont (teljes tabella)

A legutóbbi 15 mérkőzés alapján
5. helyezett (15 6 3 6 28-28 0) 21 pont (teljes tabella)

Szeged-Csanád - Paks 0-1 G.: Haraszti

Legutóbb a Holczer (Rácz, 46.) – Lenzsér, Böde (Gévay, 60.), Szabó J. (Lorentz, 60.)– Osváth, Bertus (Nagy R., 60.), Papp K. (Szakály, 46.), Bognár I. (Bognár D., 60.) Haraszti (Szabó B., 60.) – Sajbán M.(Szendrei, 68.), Ádám M. (Kulcsár, 68.) összeállításban léptek pályára.