A kazincbarcikai tó körül kialakított pályán esős idő fogadta reggel a versenyzőket, megadva ezzel a hét DVTK Cycling Team indulóinak a cyclo futamok igazi 'ízét', a sáros pályát.

A verseny elején az U11 fiúk futamában Mády Áron ismét fantasztikusan teljesített és sikerült újabb aranyérmet szereznie. Kivételes tehetségét tovább bizonyítja, hogy a rajt utáni első kanyarban versenyzőnk elcsúszott, majd az utolsó helyről újra indulva sikerült megnyernie futamát, így a párhuzamosan futó két hazai cyclocross sorozat mindkét első versenyét megnyerve kiváló formában várja a folytatást.

Az U17-es lányok versenyében Andorkó Andrea nem sokkal maradt le a dobogóra és lett negyedik, míg az U19-es fiúknál Rózsa Dániel szintén ebben a pozícióban ért célba. Az U15-ös fiúknál Vizi Bálint és Andorkó Levente személyében két versenyzőnk is az első tíz között zárt, míg az korcsoportokban Gajda Ákos és Mindszenti Áron is helyt állt.