Összefoglaló 2024. április 22., hétfő

LU19: DVTK - St. Mihály 4-3 (2-1)

Hétgólos meccsen, győzelemmel kezdte a rájátszást az LU19-es DVTK. A lányok hazai környezetben a Szegedet győzték le.

Leány Országos U19-es Bajnokság,
Alsóházi rájátszás, 1. forduló

Diósgyőri VTK - St. Mihály FC 4-3 (2-1)

DVTK Edzőközpont, Játékvezető: Tóth I. Tibor (Horváth Dóra, Fintor Szilvia).
Diósgyőri VTK: Varga E. - Székely E., Papp S., Katona F., A. Myhal, Majnár A., Mezőssy M., Szolomájer L., Havasi B., Szondi Zs., Madarász L. Vezetőedző: Bánföldi Zoltán.
St. Mihály FC: Aradi J. - Fischer M., Arnold S., Horváth L., Sovány D., Bagi L., Balázs E., Nagy L., Pálnik J., Rabi R., Bozóki Cs. Vezetőedző: Hadár Attila.

Csere: Arnold S. helyett Ezer A. a 46., Pálnik J. helyett Vajda Zs. a 46., Bagi L. helyett Papp T. az 57., Rabi R. helyett Gyémánt K. az 57. percben.
Sárga lap: Sovány D. a 62., Ezer A. a 66., Vajda Zs. a 75. percben.
Gólszerző: Szondi Zs. (1-0) a 6., Sovány D. (1-1) a 31., Papp S. (2-1) a 43., Katona F. (3-1) az 50., Nagy L. (3-2) az 52., Mezőssy M. (4-2) az 54., Sovány D. (4-3) az 56. percben.

Bánföldi Zoltán:  - Nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, mind védekezésben mind támadásban. Dicséretes volt a fegyelmezettségünk és küzdeni tudásunk. Annak külön örülök, hogy sok helyzetet dolgoztunk ki és ezekből négyet sikerült is kihasználnunk. Az viszont sajnálatos, hogy az ellenfelünk kidolgozott helyzet nélkül tudott három gólt szerezni rögzített szituációkból. Sok jó egyéni teljesítmény volt ezen a meccsen.